Pomysłowe dekoracje z gwiazdą betlejemską

Święto Bożego Narodzenia to czas refleksji, zadumy i miłej rodzinnej atmosfery. To moment bardzo szczególny dla niemal każdego człowieka. Święto jest wyjątkowe zarówno ze względu na tradycje chrześcijańskie jak i ze względu na intensywne przygotowania do niego.

Każda gospodyni domowa stara się w tym wyjątkowym momencie aby przygotować jak najlepiej wieczór kolację wigilijną oraz wystrój mieszkania czy domu aby domownicy jak najlepiej poczuli magię świąt. Doskonałe, tradycyjne potrawy, opłatek wigilijny czy kolorowa choinka to symbole tych wspaniałych dni.

Jednak nie tylko to sprawia, że atmosfera przy stole wigilijnym jest taka specyficzna i szczególna. Do wymienionych czynności i rzeczy dochodzą wszelkie świąteczne ozdoby i dodatki. W dzisiejszych czasach na rynku ozdób świątecznych jest mnóstwo oryginalnych i pięknych dekoracji, które zachwycają nawet najbardziej wybrednych domowników. Kolory i formy ozdób są również rozmaite i należy rzeczywiście długo się zastanowić zanim zakupi się lub zrobi paletę dekoracji aby zamiast gustownych, eleganckich i świątecznie dostojnych nie wybrać tandetnych świecidełek.

Pamiętać należy bowiem, że święta to przede wszystkim wydarzenie religijne a nie zabawowe i należy do wszystkiego podchodzić z należnym szacunkiem i powagą. Symbole świąt Bożego Narodzenia jest Gwiazda Betlejemska, która pojawia się w wielu postaciach. Można nawet zakupić kwiat o tej samej nazwie, który przypomina właśnie Gwiazdę Betlejemską. Kwiat ten wnosi miła atmosferę i nadaje ciepły i refleksyjny nastrój. Doniczkę z Gwiazdą Betlejemską można dodatkowo ozdobić kolorową bibułką czy papierem, kokardami czy świecidełkami.

Innym pomysłem jest zrobienie gwiazdy betlejemskiej jako serwetki. Ładną dekoracją może również być gwiazda betlejemska wykonana w różnych wielkościach i kolorach z papieru. Można je wtedy doczepiać do obrusu czy zawieszać na żyrandolach czy firankach lub na drzwiach wejściowych. Najważniejsze jednak jest to aby w tych świątecznych dniach być z ukochanymi ludźmi.