Pachnące ozdoby świąteczne

Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia to wiele osób zastanawia się w jaki sposób udekorować swój dom, żeby oprócz tradycyjnej choinki stojącej zwykle w salonie także inne pomieszczenia wyglądały odświętnie i pełne były świątecznej atmosfery. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie pachnących ozdób w całym mieszkaniu czy domu. Takie ozdoby, kojarzące się tylko z zapachami i smakami świąt będą idealnym pomysłem, żeby uzyskać świąteczną, bożonarodzeniową atmosferę. Polecamy wypróbować takie ozdoby już podczas najbliższych świąt, tym bardziej, że są one niesamowicie proste do zrobienia i wykonane są z ogólnodostępny rzeczy.

Najciekawszą ozdobą jest pomarańcza wraz z goździkami. Wystarczy z umytą i sparzoną pomarańczę wbić goździki – mowa oczywiście o przeprawie, a nie kwiatkach.  Goździk musi mieć na wierzchu główkę. Na dużą pomarańczę zwykle trzeba zużyć całe standardowe opakowanie goździków, muszą być one nabite dość gęsto. Dzięki temu w całym mieszkaniu unosić będzie się bardzo przyjemny aromat pomarańczy podkreślony przez zapach goździków. Oprócz tego goździki można wbić w pomarańczę tworząc jakiś wzór, wtedy będzie to jeszcze bardziej ozdobne.

Jeśli lubimy zapach cynamonu możemy kupić zapachową świeczkę i gdy wosk trochę się roztopi nasypać do niej trochę tartego cynamonu z torebki. Dzięki temu w całym mieszkaniu czuć będzie ciekawy aromat.

Ozdobą świąteczną może być także zapach. Kiedy po kolacji zasiądziemy do kolędowania, a dzieci sięgną pod choinkę, by wyciągnąć prezenty, warto wylać kilka kropel olejku waniliowego na blachę i wstawić to do rozgrzanego piekarnika, by po chwili go wyłączyć. Ochładzający się piekarnik sprawi, że zapach wanilii uniesie się po całym domu.

Jeśli w prezentach od Mikołaja znalazły się także mandarynki można ich obierki położyć na kaloryferze, dzięki temu nasz pokój wypełni zapach mandarynki, które trzeba przyznać, że najlepiej smakują zawsze w okolicy świąt Bożego Narodzenia.

Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać z aromatami, bo co za dużo to… za dużo.